Follow me on:

  • Macro closeup of condensation water bubbles


© 2010 Evan Sharboneau and PhotoExtremist.com
Blog | YouTube | Flickr | Twitter | Facebook

Dbanie o siebie to przede wszystkim dieta i ćwiczenia – takie połączenie daje najlepsze efekty. Ale ściśle związane jest to także z pewnymi zmianami i wyrzeczeniami – trzeba z do tej pory normalnych rzeczy po prostu zrezygnować. Ale najważniejsze, by zrobić to świadomie. I dotyczy to choćby napojów gazowanych. Dietetycy i specjaliści od zdrowia odradzają picie takich napojów. I mają ku temu rozsądne powody, które przedstawiam poniżej.

1.Puste kalorie – napoje gazowane nie zawierają żadnych składników cennych dla naszego organizmy. Są zatem pustymi kaloriami, ale kaloriami. Składają się z mieszaniny wody, sztucznych aromatów, sztucznych barwników i kwasu fosforowego – nie ma tutaj nic wartościowego.

2.Tycie – napoje gazowane przyczyniają się do tycia i zwiększają ryzyko otyłości oraz nadwagi, gdyż zawierają kalorie. Dotyczy to również napojów, które nazywane są „dietetycznymi”.

3.Chemia – zawartość napojów gazowanych wskazuje, że jest to niezdrowa chemia. Najgorsze jest to, że podstawowe składniki są genetycznie zmodyfikowane, np. syrop fruktozowy, kukurydziany czy aspartam. Właściwie niemożliwe jest znalezienie napoju, który nie zawiera tych składników. A jak nietrudno jest się domyślić, takie składniki nie wpływają pozytywnie na zdrowie.

4.Cukrzyca – napoje gazowane to jeden z czynników, który wywołuje cukrzycę. Dotyczy to oczywiście częstego picia takich napojów.

5.Rak – picie napojów gazowanych sprzyja rozwojowi nowotworów. Osoby, które piją takie napoje dość regularnie dużo częściej chorują na raka trzustki.

Poza tym można jeszcze powiedzieć o czynniku środowiskowym – do produkowania ogromnych ilości napojów gazowanych wykorzystywane są ogromne ilości energii, co ma negatywny wpływ na środowisko.
Skoro zatem wiadomo – gdyż potwierdzają to badania naukowe, że napoje gazowane są tak niezdrowe, to lepiej z nich zrezygnować. Nie powinny się one zatem znajdować w diecie osób, którym zależy na sylwetce i urodzie. Tym bardziej, że dzięki temu łatwiej będzie o dobre efekty diety i ćwiczeń 🙂

Share

Może Ci się spodobać