Follow me on:

  • czym jest motywacja

Czym jest MOTYWACJA? Zachętą do działania. Nie ma w tym niczego skomplikowanego – pozornie. Czy każdy z nas potrzebuje motywacji? ZDECYDOWANIE. Mniejszej, lub większej, ale KAŻDY z nas POTRZEBUJE BYĆ MOTYWOWANYM. Każdego jednak motywuje zupełnie coś innego. Dla innych mogą być to tylko pieniądze lub samorozwój. Możliwości jest tyle, ilu ludzi na tym świecie ;).

Zastanówmy się teraz komu powinno zależeć na tym, aby motywować innych? Oczywiście pracodawcom. Motywowany pracownik wykonuje swoją pracę lepiej i szybciej, co przekłada się na wyniki finansowe firmy. Przychodzi do pracy uśmiechnięty i jest otwarty na nowe rozwiązania. W jaki sposób jesteśmy motywowani? Głownie finansowo, jednakże zdarza się również, że otrzymujemy jakieś inne benefity, które również są dla nas atrakcyjne.

Zazwyczaj motywowani jesteśmy także przez nauczycieli. Dlaczego „zazwyczaj”? A dlatego, że nie każdemu nauczycielowi zależy na tym, aby uczeń osiągał dobre wyniki w nauce. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki sposób naucza się w polskich szkołach i jakie problemy potrafią sprawiać nauczyciele – ludzie, którzy pracują w szkole są po to, aby pomagać uczniom, a niejednokrotnie jest wręcz odwrotnie.

Motywowani jesteśmy także przez naszych rodziców. Ani prośba, ani groźba nie działa tak dobrze jak motywacja. Jest to jednak stosowane dość rzadko, a szkoda. Każdy z nas pamięta chyba, jak bardzo przykładał się do powierzonych przez rodziców obowiązków, gdy wiedział, że po wykonaniu zadania, otrzyma nagrodę.

Czy teraz już wiesz czym jest motywacja? Jest nie tylko zachętą do działania, ale także bodźcem, który sprawi, że Twoi pracownicy będą bardziej wydajni, ale także będą z uśmiechem na ustach przychodzić do pracy i osiągać lepsze wyniki. Dzięki niej, Twoi uczniowie będą osiągać lepsze wyniki w nauce, Twoje dzieci z uśmiechem i bez zbędnego marudzenia, nie tylko wysprzątają swój pokój, ale także wyniosą śmieci i będą grzeczniejsze.

MOTYWACJA JEST SUPER!

Share

Może Ci się spodobać